SPORT 15 iulie 2013

Aur la lupte pentru Mădălina Linguraru (CSM Sf. Gheorghe)

de Covasna Media | 1021 vizualizări

La sfârşitul săptămânii trecute la Târgovişte a avut loc Turneul Internaţional al României de seniori „World Tournament For Senior Wrestling Ion Corneanu Memorial”, eveniment la care au participat și luptătorii CSM Sfântu Gheorghe, antrenați de Mátéfi Árpád.

Sportiva CSM, Mădălina Linguraru, a câştigat la categoria 48 de kg medalia de aur şi locul I, învingând-o în finală pe sportiva din Republica Moldova.

La băieţi, sportivii CSM au obținut următoarele rezultate: la categoria 55 kg - Pál Tibor  a câştigat locul V şi la categoria 74 kg - Nagy Szabó Sándor a câştigat locul VII.

La sfârșitul săptămânii (19-21 iulie) echipa de lupte a CSM-ului vor participa la Turneul Final, care va avea loc la Lugoj, iar o săptămână mai târziu 10 luptători sportivi ai clubului sunt calificaţi la Campionatul Naţional de seniori, Finala Individuala – care va avea loc la Chiajna Bucureşti.