SPORT 22 aprilie 2014

Surpriză la Deva! FC Sepsi a eliminat-o pe Autobergamo din Cupa României

de Székely Emőke | 695 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi a reușit o surpriză de proporții ce a stricat planul celor de la Autobergamo Deva, care și-au propus să obțină eventul anul acesta. Băieții conduși de Farkas Attila s-au ambiționat și au reușit să câștige partida contând pentru sferturile de finală ale Cupei României cu scorul de 7-2 (1-1).

Partida a avut loc vineri la Deva, unde în urmă cu doar câteva zile FC Sepsi a fost învinsă de Autobergamo în ultima etapă a sezonului regulat. Echipa din Sfântu Gheorghe a jucat însă foarte bine în Cupă și a reușit să se impună categoric, după ce scorul la pauză era egal, 1-1. Golurile echipei covăsnene au fost marcate de Abraham Sanchez (3), Adrian Morales (2), Gustavo Redondo și Kanyó Szilárd.

Astfel FC Sepsi s-a calificat în semifinalele Cupei României, unde va întâlni una din echipele: Odorheiu Secuiesc, Galați sau învingătoarea dintre partida City Us1 Târgu Mureş – City Us2.