SPORT 28 septembrie 2014

Victorie în prima etapă pentru Sepsi-SIC

de Székely Emőke | 540 vizualizări

În cadrul primei etape a Ligii Naționale de baschet feminin echipa Sepsi-SIC din Sfântu Gheorghe a jucat pe teren propriu sâmbătă contra BCM Danzio Timișoara. Gazdele s-au impus lejer, cu scorul de 65-35 (17-7, 18-16, 12-4, 18-8).

Partida nu a fost una grea pentru alb-verzi, timișorencele au început în forță și au și condus, însă nu pentru mult timp, la finele primului sfert fetele lui Zoran Mikes aveau deja un avantaj de 10 puncte. În cel de al doilea sfert oaspetele au mai redus din diferență, și sperau că pot face față asaltului condus de Părău, însă nu a fost așa, după pauză Sepsi-SIC a marcat coș după coș, și într-un final s-a impus la o diferență de 30 de puncte.

În următoarea etapă Sepsi-SIC va juca în deplasare la sfârșitul săptămânii contra Nova Vita Târgu Mureș.