SPORT 18 noiembrie 2014

FC Sepsi a câştigat derby-ul covăsnean la futsal

de Székely Emőke | 604 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi s-a impus în fața KSE Târgu Secuiesc în ultima etapă a turului Ligii I. Partida a avut loc marți seara la Sfântu Gheorghe și s-a terminat cu scorul de 5-0 (1-0).

În prima repriză cele două echipe au jucat pe contre, însă nimeni nu a reușit să marcheze până în minutul 19, când Cardenas a deschis scorul. În partea a doua a meciului Târgu Secuiesc a rezistat încă 8 minute fără gol, după care Pânzaru a marcat din lovitură liberă, 2-0. Cardenas a fost autorul și celui de-al treilea gol al grupării din Sfântu Gheorghe, apoi Țicalo a marcat pentru 4-0. În minutul 33 KSE a adunat cele 6 faulturi, iar același Cardenas a transformat lovitura de pedeapsă și a stabilit scorul final, FC Sepsi Sfântu Gheorghe – KSE Târgu Secuiesc 5-0.

În acest an se vor mai juca două etape din retur. Marți FC Sepsi va primi vizita echipei Autobergamo Deva, iar KSE va juca vineri la Târgu Mureș.