SPORT 20 noiembrie 2014

Victorie pentru Sepsi-SIC la Târgoviște

de Székely Emőke | 555 vizualizări

Echipa de baschet feminin Sepsi-SIC a înregistrat o victorie importantă miercuri, în cadrul etapei a 11-a a Ligii Naționale, când fetele conduse de Zoran Mikes au reușit să învingă CSM Târgoviște în deplasare. Scorul partidei a fost 62-51.

La finele primului sfert scorul era egal, însă la pauză alb/verzii aveau deja un avantaj de 3 puncte. După pauză Jefferey și compania s-au dezlănțuit și și-au clădit avantajul de 11 puncte cu care au reușit în final să se impună în fașa adversarelor. Ultima parte a meciului a mers mai bine pentru gazde, însă nu a fost de ajuns pentru a întoarce soarta partidei.

În etapa următoare Sepsi-SIC va juca pe teren propriu sâmbătă contra Rapid București. Partida va avea loc în Sala Sporturilor „Szabó Kati” de la ora 18.