SPORT 25 ianuarie 2015

ACS Covasna a câștigat turneul de minifotbal pentru juniori

de Székely Emőke | 519 vizualizări

Asociația Județeană de Fotbal Covasna a organizat la sfârșitul săptămânii trecute un turneu de minifotbal pentru echipele de juniori care evoluează în campionatul județean de fotbal. Scopul turneului a fost acela de pregătire pentru sezonul de primăvară care va începe în martie.

Turneul a fost câștigat de echipa ACS Covasna, care a învins în finală formația din Chilieni cu scorul de 1-0. În finala mică s-au întâlnit Brețcu și Bodoc, primii câștigând bronzul după lovituri de departajare (7-6), întrucât la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost de 4-4. Cel mai bun jucător al turneului a fost Czine Hunor (Chilieni), cel mai bun portar Marius Olaru (Covasna), iar golgheterul competiției a fost Majos Attila (Bodoc) cu 10 reușite. La sfârșitul acestei săptămâni un turneu similar va fi organizat pentru echipele de seniori din campionatul județean.