SPORT 1 februarie 2015

Brețcu a câștigat turneul de minifotbal organizat de AJF Covasna

de Székely Emőke | 501 vizualizări

Asociația Județeană de Fotbal Covasna a organizat sâmbătă un turneu de minifotbal pentru seniori, după ce în urmă cu o săptămână o competiție similară a avut loc pentru echipele de juniori care evoluează în campionatul județean. Scopul competiției a fost acela de pregătire înainte de începerea sezonului.

La evenimentul de sâmbătă cea mai bună echipă s-a dovedit a fi cea din Brețcu, care a învins în finală echipa din Arcuș cu scorul de 3-0. În finala mică Chilieni a trecut de Aita Mare cu 5-0 și astfel a câștigat medalia de bronz. Cel mai bun jucător al turneului a fost ales Rétyi István (Arcuș), cel mai bun portar Zoltáni Gyula (Chilieni), iar golgheterul turneului a fost Tibescu Zoltán (Brețcu) cu 9 reușite.