SPORT 1 martie 2015

FC Sepsi a câștigat pe teren propriu cu CSMS Iași

de Székely Emőke | 586 vizualizări

Echipa e futsal FC Sepsi a jucat sâmbătă pe teren propriu cu CSMS Iași, în cadrul etapei a 19-a a Ligii I la futsal. Gazdele au reușit să se impună cu scorul de 4-2 (2-1), deși echipa oaspete a venit la Sfântu Gheorghe cu aceeași ambiție care o caracterizează de ani de zile.

Scorul a fost deschis de gazde prin reușita lui Bujdosó, apoi oaspeții au egalat (1-1). Înainte de pauză Rivera a reușit să îl învingă pe portarul advers și astfel alb-verzii au mers la vestiare având un avantaj minim (2-1). În cea de-a doua repriză CSMS Iași a egalat din nou, apoi Cardenas i-a readus în avantaj pe gazde, pentru ca Velasco să închidă scorul la 4-2 după un gol marcat dintr-un șut de la distanță.

KSE Târgu Secuiesc a jucat în această etapă în deplasare la Reșița, unde a pierdut cu 4-3. În următoarea etapă FC Sepsi va merge în deplasare la Odorheiu Secuiesc, partida va avea loc pe 8 martie, iar KSE va sta.