SPORT 15 noiembrie 2015

Sepsi OSK, învingătoare în derbyul județean

de Sever Ioan Miu | 685 vizualizări

Echipa de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a ieșit învingătoare cu 3-0 în derbyul județean disputat în deplasare cu FC Zagon. În acest meci din seria 1 a ligii a III-a, primul gol a fost marcat de Damian, în minutul 63. Următorul gol l-a marcat Stîngă, în minutul 67, în timp ce ultimul care a marcat în poarta Zagonului, în minutul 83, a fost Bajkó.

În urma derbyului, Sepsi OSK a fost confirmată în fruntea clasamentului, în vreme ce FC Zagon a ajuns pe locul 9 al seriei 1. Pe 21 noiembrie, Sepsi OSK va întâlni CSM Pașcani pe teren propriu, în timp ce FC Zagon se va deplasa la Miroslava pentru meciul cu echipa din localitate.