SPORT 22 noiembrie 2015

Fotbal: Sepsi OSK termină anul lider în Liga a III-a

de Sever Ioan Miu | 610 vizualizări

Echipa de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a rămas pe prima poziție a seriei I din Liga a III-a, după ultimul meci de anul acesta. În partida desfășurată sâmbătă, covăsnenii au trecut de CSM Pașcani cu 3-0. Cu același scor și în aceeași zi, Știința Miroslava a învins cealaltă echipă covăsneană din liga a III-a, FC Zagon.

Bajkó Barna a marcat primul gol pentru Sepsi OSK, în minutul 56. Fülöp Lóránt a înscris următoarele două goluri în poarta pășcănenilor, în minutele 70, respectiv 73.

Următoarea etapa, a 14-a, este programată pentru 5 martie 2016, când Sepsi OSK o va întâlni, acasă, pe Metalosport Galați. FC Zagon, care termină anul pe poziția a 11-a, se va deplasa pe 5 martie pentru o partidă cu Cetatea Târgu Neamț.