ACTUALITATE 18 aprilie 2017

Sepsi OSK a făcut „greșeli copilărești” în meciul cu „Bătrâna Doamnă“

de Sever Ioan Miu | 1284 vizualizări

În meciul disputat pe 14 aprilie la Șiria, Sepsi OSK a pierdut cu 1-2 în fața UTA „Bătrâna Doamnă“ Arad.

Scorul a fost deschis de către arădeanul Alin Gligor, în minutul 6, în ciuda opoziţiei lui Niczuly. În minutul 12, după ce Răduțoiu i-a pasat mingea, Issa Thiaw, rămas singur cu portarul Bogdan Miron, a reușit să egaleze. În minutul 27,  Issa a făcut henț în propriul careu, arbitrul a dictat doar corner, iar lovitura fixă a rămas fără rezultat, potrivit prosport.ro. În minutul 33, Hadnagy a bătut un penalty în stânga, dar lovitura a fost respinsă de către Miron. După pauză, în minutul 67, arădenii  au marcat din nou, prin Adrian Petre. În minutul 88, Issa i-a deschis lui Hadnagy la marginea careului, dar golgheterul Sepsi OSK a călcat pe minge și a fost deposedat.

„A fost un meci aprig disputat. Păcat că am făcut greșeli individuale copilărești și cu care au reușit să ne taxeze. Per ansamblu, jocul nu a fost atât de rău, ne-a dat speranțe, ne-am creat ocazii, dar frumusețea fotbalului este că se joacă pe goluri. Ei au reușit să marcheze două goluri, noi am reușit doar unul“, ne-a declarat Valentin Suciu, antrenorul Sepsi OSK.